log

mcas

MCAS-y 2020 - zajęcia wstrzymane

2 marca 2020 roku ruszyły Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej. Rozpoczęły się spotkania z seniorami, zapisy i pierwsze zajęcia.

W ramach projektu zaplanowano 750 godzin mających na celu poprawę sprawności intelektualnej uczestników. Będą to m.in. warsztaty komputerowe, nauka języka angielskiego, zajęcia artystyczne, zajęcia ze śpiewu. Ponad 900 godzin będzie mających na celu poprawę sprawności fizycznej uczestników. Będą to np. Nordic Walking/fitness/pilates/zumba/tańce.

Centra będą działać w 6 lokalizacjach. Tak jak w poprzednich latach będą MCAS Centrum (budynek KAN-y), MCAS Wschód (przy Szkole Podstawowej nr 8), MCAS Zachód ((budynek MOST - Mościcki Ośrodek Szkoleniowo Terapeutyczny) i MCAS Północ (przy Klubie Seniora "Złoty wiek"). Nowe miejsca to MCAS Krzyż i MCAS Gumniska.

Niestety z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa wszelka aktywność została wstrzymana. Kluby są zamknięte, nie ma zajęć.


Tak jak w poprzednich latach Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej prowadzone są przez cztery tarnowskie organizacje pozarządowe, w ramach porozumienia zawartego przez Stowarzyszenie Medycyna Polska – lidera projektu, KANA Tarnów, Stowarzyszenie KANON i Fundacji Zielona Przystań. Centra odbywają się w ramach Budżetu Obywatelskiego – ten projekt wybrali tarnowianie w głosowaniu na Budżet Obywatelski Miasta Tarnowa. Projekt jest współfinansowany w 2020 r. z budżetu miasta Tarnowa w kwocie 400 tysięcy złotych.

Aktualności

blank2

Our website is protected by DMC Firewall!