log

mcas

Nasze wycieczki

Seniorzy z MCAS lubią wycieczki. 4 kwietnia seniorzy z MCAS Centrum wybrali się na zwiedzanie ziemi przemyskiej.

 

Wyruszyliśmy z Tarnowa o 7.30 i już po dwóch godzinach dotarliśmy do Krasiczyna, gdzie zwiedziliśmy przepiękny zamek, perełkę architektury renesansu oraz przylegające do niego ogrody. Z dużą uwagą i zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści pana przewodnika,który ciekawie opowiadał nam o powstaniu zamku i jego historii, przybliżając nam sylwetki magnackich rodów Krasickich i Sapiechów.
Po tej uczcie dla oka i dla ducha” udaliśmy się w dalszą trasę do Kalwarii Pacławskiej. Jest to niewielka wieś znana z sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Nazwa Kalwaria Pacławska odnosi się także do wzgórza, na którym wznosi się klasztor Franciszkanów, gdzie znajduje się tu cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej. Mieliśmy okazję uczestniczyć tu we Mszy Św., którą odprawił w kaplicy klasztornej będący z nami na wycieczce ks .Sylwester Brzeźny.

Kalwaria Pacławska znana jest także z drewnianych i murowanych kaplic i kapliczek kalwaryjskich, których jest tu w sumie kilkadziesiąt stanowiących DROGĘ KRZYŻOWĄ o długości 1,6 km.
Końcowym etapem wycieczki było dotarcie do dawnego ośrodka rządowego w Arłamowie. Znany jest on nie tylko z urokliwego położenia, ale nade wszystko z gości, którzy tu przebywali, wśród nich byli sławni artyści ,pisarze ,dziennikarze, aktorzy i przede wszystkim politycy.
Naszym opiekunom i organizatorom dziękujemy za jeszcze jedną udaną wycieczkę.

 

 

fotogaleria na naszej FB - zobacz

Aktualności

blank2

DMC Firewall is a Joomla Security extension!