log

mcas

Prosimy o Wasz głos

Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim Tarnowa na 2019 rok.  Tarnowianie mogę wybrać spośród 14 projektów. Wśród nich jest projekt nr 2 "Prowadzenie Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej. 

Przypominamy, że głosowac można - tak jak w latach poprzednich - tylko za pomocą Internetu na stronie www.bo.tarnow.pl

 

Dlatego osoby, które mają problem z głosowaniem, zapraszamy do odwiedzenie jednego z naszych 4 klubów. Tutaj można skorzystać z komputerów i pomocy w głosowaniu.

 

Jak głosować?

MCAS Centrum – Kana
ul. Mościckiego 12
pon.-pt. 8:00-20:00

 

MCAS Północ – Klub Seniora Złoty Wiek
ul. Pułaskiego 92 (budynek przychodni CenterMed)
pon., wt., śr., pt. 9:30-14:30, czwartek 9:30-18:00

 

MCAS Wschód – Klub Seniora Kolorowa Jesień
ul. Bitwy pod Studziankami 5 (budynek Gimnazjum nr 4)
pon.-pt. 16:00-19:00

 

MCAS Zachód
ul. Zbylitowska 5, budynek MOST
pon.-pt. 10:00-14:00

 

Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej przez ostatnie lata stały się poważnym podmiotem działającym na rzecz aktywizacji tarnowskich seniorów. Dziś cztery Centra skupiają na różnorodnych zajęciach ponad sześciuset seniorów – co ważne, nasze listy członków są aktualizowane co roku, nie mamy zatem w spisie tak zwanych ,,martwych dusz’’.

Działamy na rzecz osób powyżej 55 roku życia, tak by jak najdłużej utrzymać ich w znakomitej kondycji psycho–fizycznej. Przełamujemy bariery, wyciągamy ludzi z domu i serwujemy im ofertę, która bez dotacji z Budżetu Obywatelskiego nie byłaby możliwa. Chcemy działać dalej, by rozwijać się i jeszcze skuteczniej zachęcać seniorów do działania.

W 2019 roku, prócz utrzymania czterech fizycznych Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej ( MCAS ), chcemy dalej prowadzić jedno Mobilne Centrum Aktywności Senioralnej (MCAS), które będą oferować atrakcyjne zajęcia dla osób starszych i ich rodzin wspierając aktywizację senioralną, a także międzypokoleniową i rodzinną w przestrzeni miejskiej.

Jesień życia nie musi oznaczać zbliżającego się końca, a czasu w którym osoby starsze rozpoczynają nową przygodę życia i znajdą klucz do radości życia ! Zadbaj o siebie – wesprzyj MCAS. Zadbaj o swoich starszych rodziców – wesprzyj MCAS.

 

Aktualności

blank2

Our website is protected by DMC Firewall!