log

mcas

Wehikuł czasu wystartował!

Czy nalanie herbaty, wyciągniecie złotówki z portmonetki albo zawiązanie buta może być problemem dla zdrowego 30 latka? TAK! Wystarczy, że zostanie mu dodanych... 40 lat!

 

Wehikuł czasuWehikuł czasuO tym mogli się przekonać tarnowianie, którzy odwiedzili na tarnowskim rynku wspólne stoisko Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej i Zielonej Przystani. Niezwykła prezentacja odbyła się podczas inauguracji tarnowskich obchodów Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w niedzielę 27 maja.

Każdy odważny, a takich osób nie brakowało, zakładał specjalny strój, który dodawał kilkanaście kilogramów w tułowiu, na nogach i rękach. Dodatkowo otrzymywał okulary z zamglonymi szkłami, słuchawki dźwiękochłonne i grube rękawice. Tym sposobem w kilka chwil i tylko na chwilę mógł poczuć się jak większość osób starszych.
- Szok, nie wiedziałem, że tak trudno coś zrobić. Teraz już wiem, że najprostsze czynności są problemem dla mojej babci - takie m.in. słyszeliśmy opinie.
Na stoisku prezentowane także była prace plastyczne przygotowane przez seniorów z MCAS Północ i MCAS Wschód oraz wykonane przez uczestników Zielonej Przystani.
Rozdawaliśmy także przygotowane przez nas broszury o tym jak łatwo i "z głową" można pomóc osobom niepełnosprawnym spotkanym na ulicy. Teraz seniorzy będą tą wiedzę przekazywać dalej, swoim znajomym, sąsiadom.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z naszego "Wehikułu czasu". Wkrótce będzie on wędrował po Tarnowie, planujemy wizyty w szkołach, na festynach.

 

Aktualności

blank2

DMC Firewall is a Joomla Security extension!