log

mcas

MCAS Centrum

kana600kana600

ADRES:

MCAS Centrum

ul. Mościckiego 12 (budynek KANY)

prowadzony przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA

ul. Mościckiego 12
33-100 Tarnów,
tel./fax 14 68 88 111
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">

czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 12.00, tel. 14 68 88 111


 

KCEM KANA od 2009 r. organizuje zajęcia edukacyjne dla osób dorosłych, a wśród nich seniorów. Dwukrotnie uzyskała tytuł MIEJSCE PRZYJAZNE SENIOROM. Jest zaangażowana w Kartę Tarnowskiego Seniora.

W ramach Karty przyznano 100% zniżkę na zajęcia komputerowe realizowane KANIE. Ponadto KANA angażuje się w różne inicjatywy związane, m.in. z organizowaniem Dnia Seniora poprzez przygotowanie stanowiska oraz spotkania Opłatkowe, które na stałe wpisały się w działania na rzecz seniorów. KANA zaangażowała się również w konsultacje Tarnowskiej Rady Seniorów. Czynnie pozyskiwała i realizowała projektu ASOS i ROPS.

Oprócz projektów w KANIE utworzone zostały moduły edukacyjne, a wśród nich:

- Warsztaty medialne Seniora, których celem jest wyposażenie uczestników

w świadomą umiejętność posługiwania się nowymi mediami (komputer, media społecznościowe, telefon, itp.). Warsztaty prowadzone są we współpracy z trenerami projektu Latarnicy Polski Cyfrowej. Zajęcia prowadzone w grupach 10-15 osobowych.

- Warsztaty aktywizacyjne Seniora, których celem jest pobudzenie seniorów do działań na różnych polach. Każdy z uczestników projektu może wybierać spośród oferty kursów językowych (j. angielski i/lub w miarę zapotrzebowania j. niemiecki) oraz ruchowych (np. zajęcia typu pilates). Zajęcia prowadzone w grupach 10-15 osób cyklicznie raz w tygodniu dla zajęć językowych i ruchowych.

- Warsztaty artystyczne Seniora - moduł projektu został wprowadzony na wniosek seniorów uczestniczących w edycji 2013 projektu. W jego ramach przewidywane są zajęcia w grupach 10 osobowych z techniki decoupage. Prace seniorów będą eksponowane na stronie projektu iSenior.kana.pl.

- Klub cyklicznych spotkań z ekspertami Senior, których celem jest stworzenie nowej oferty dla osób z grupy iSenior dotyczącej spędzania czasu wolnego. Uczestnicy będą sami decydować o formule spotkań oraz zapraszanych gości/ekspertów.

Przykładowe tematy to: forum dyskusyjne, kącik kulinarny, działkowiec, pilates, brydż, szachy, zdrowie, historia lokalna i genealogia, lokalne wydarzenia, komputer i nowe media (oszczędzanie przez komputer), zarządzanie budżetem domowym. Dodatkowo tematyka spotkań będzie stanowić pretekst do przygotowania materiałów medialnych, przybliżających poruszane zagadnienia na spotkaniach szerszemu gronu odbiorców. Zajęcia będą prowadzone w sposób otwarty i będą w nich mogły uczestniczyć osoby zainteresowane danym tematem po wpisaniu na listę uczestników. Średnia wielkość grupy ok. 40 osób.

- Spotkania wyjazdowe iSeniora - podczas których seniorzy aktywnie integrują się oraz czerpią informacje kulturowe odwiedzanych miejsc. Uczestnicy mają zadanie nie tylko wybrać kierunek, ale również opracować tematykę podróży. Z wyjazdu będą przygotowywać materiały multimedialne.

- “iAmbasador” – pozwala na podniesienie kompetencji technologicznej w grupie Seniorów z założeniem działań na rzecz uczenia nowych umiejętności przez osoby w tym samym wieku. Grupa osób przeszkolonych staje się ambasadorami nowych technologii i udostępnionych zostanie im komputery przenośne z dostępem do internetu. Uczą oni innych seniorów obsługi komputera, w tym także w domach podczas wizyt w domach, np. osób niepełnosprawnych ruchowo. Głównie będą przedstawiać pożytki z nowych technologii (np. oszczędności, łatwość dokonywania zakupów).

 

 

blank2

Our website is protected by DMC Firewall!