log

mcas

MCAS Wschód

Szkoła Podstawowa nr 8 w Tarnowie, tu działa MCAS WschódSzkoła Podstawowa nr 8 w Tarnowie, tu działa MCAS WschódDla osób starszych mieszkających na nowych osiedlach nazywanych potocznie "Falklandami", dostępne jest MCAS Wschód prowadzone przez Stowarzyszenie "Senior Na Czasie" w budynku Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowie.

Stowarzyszenie jest organizacją pozarządową, istniejącą od 2009 roku. Jego głównym celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych. Stowarzysznie realizuje projekty z zakresu edukacji oraz szeroko rozumianej aktywizacji seniorów w dwóch największych miastach małopolski Krakowie i Tarnowie. W Tarnowie, działaniem stałym realizowanym nieprzerwanie od 2012 roku jest Klub Seniora "Kolorowa Jesień", który skupia dziś około 170 osób. Klub mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 8, im. Jerzego Brauna w Tarnowie przy ul. Bitwy pod Studziankami 5.

Dzięki otwartości szkoły, może ono korzystać z całego zaplecza edukacyjnego. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja, na terenie skupisk tarnowskich osiedli nazywanych potocznie Falklandami, to dzięki niej możemy być blisko tak wielu tarnowskich seniorów.

Stowarzyszenie Senior Na Czasie od 2009 roku realizowało wiele projektów związanych z aktywizacją seniorów, współfinansowanych ze środków europejskich, ministerialnych, wojewódzkich, a także miejskich. Nasze projektu to, m.in. Małopolska Szkoła dla Seniora, Czas na rozwój, Babie lato 2, Klub Seniora, Punkt Informacyjny dla Seniorów, Wirtualne podróże, Pasjonujący Senior, Senior w Sieci, Babie lato, Aeneas.

 

 

 

 

 

 

Jakub SłowikJakub SłowikDlaczego bierzemy udział w projekcie? - mówi Jakub Słowik, prezes Stowarzyszenia "Senior Na Czasie"

Wierzymy, że działania oparte na współpracy organizacji pro-senioralnych w naszym mieście przyczynią się do tworzenia coraz lepszych projektów dedykowanych do osób starszych, czego dowodem są właśnie Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

blank2

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd