log

mcas

MCAS Zachód

budynek Mościckiego Ośrodka Szkoleniowo Terapeutycznego, dawniej Dom Katechetycznybudynek Mościckiego Ośrodka Szkoleniowo Terapeutycznego, dawniej Dom KatechetycznyW dzielnicy Mościce działa Stowarzyszenie KANON, które w ramach projektu zaprasza osoby starsze do MCAS Zachód.

Zajęcia odbywają się na „MOŚCIE” (Mościcki Ośrodek Szkoleniowo Terapeutyczny, dawniej Dom Katechetyczny) od wtorku do czwartku w godzinach od 10:00 – 14:00. Zgłoszenia oraz informacje codziennie na MOŚCIE ul. Zbylitowska 5 / dawny budynek katechetyczny oraz pod numerem telefonu 603 953 185.

KANON jest organizacją pozarządową propagującą inicjatywy społeczne, których głównym zadaniem jest aktywizacja intelektualna, fizyczna i duchowa ludzi we wszystkich grupach wiekowych, umożliwiająca ciągły ich rozwój, budowanie i odbudowywanie samodyscypliny i odpowiedzialności za swoje postawy a przez to wzmacnianie poczucia ich własnej wartości i godności.

Realizowane przez nas projekty mają tworzyć infrastrukturę i zaplecze osobowe niezbędne do promowania rozwoju intelektualnego, sprawności fizycznej i umysłowej oraz umożliwiać powstawanie autentycznych relacji osobowych opartych na szacunku i zaufaniu.

 

Iwona SnopkowskaIwona SnopkowskaDlaczego jesteśmy w tym projekcie? Odpowiada Iwona Snopkowska - prezes Stowarzyszenia Kanon

Mościce to dzielnica Tarnowa w której większą część mieszkańców stanowią osoby po 55 roku życia. To dzielnica, która po za Mościckim Centrum Kultury nie ma nic do zaoferowania swoim seniorom, w której nic się nie dzieje na rzecz seniorów. Dlatego bardzo mam zależy aby Mościcki Ośrodek Szkoleniowo Terapeutyczny MOST był miejscem przyjaznym seniorom, mostem łączącym pokolenia, miejscem gdzie będzie można wypić dobrą kawę, nawiązać nowe znajomości, poznać swojego sąsiada, realizować pasje, marzenia, wymieniać doświadczenia i poglądy. Współpraca z seniorami to wielka przyjemność, radość służenia drugiemu człowiekowi i czerpanie mądrości życiowej od nich.

 

 

 

 

 

 

 

 

blank2

      
      
 
Organizacje działające na rzecz seniorów wspólnie z firmami rozpoczynają projekt „Razem dla seniorów" - pomocy osobom starszym w Tarnowie, które z powodu zagrożenia koronawirusem powinny zostać w domu....
 
  • Organizacje działające na rzecz seniorów wspólnie z firmami rozpoczynają projekt „Razem dla...

MCAS Centrum

MCAS Wschód

blank2

MCAS Północ

MCAS Zachód

 

fb belka

najszybsza babcia swiata2 

 

 

 

 

Organizatorzy

logo tarnow2 

 Zadanie publiczne pt. „Prowadzenie Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej”

jest współfinansowane z budżetu Miasta Tarnowa w wysokości 400 tysięcy złotych.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd