log

mcas

MCAS Centrum

budynek KANY w Tarnowiebudynek KANY w TarnowieTo miejsce jest znane seniorom od kilku lat. Teraz w KANIE działa MCAS Centrum z bogatą ofertą zajęć. Największym zainteresowaniem cieszą się kursy komputerowe.

 

 KCEM KANA od roku 2009 organizuje zajęcia edukacyjne dla osób dorosłych, a wśród nich seniorów. Dwukrotnie uzyskała tytuł MIEJSCE PRZYJAZNE SENIOROM. Jest zaangażowana w Kartę Tarnowskiego Seniora. Oprócz projektów w KANIE utworzone zostały moduły edukacyjne, a wśród nich:

- Warsztaty medialne Seniora, których celem jest wyposażenie uczestników

w świadomą umiejętność posługiwania się nowymi mediami (komputer, media społecznościowe, telefon, itp.). Warsztaty prowadzone są we współpracy z trenerami projektu Latarnicy Polski Cyfrowej. Zajęcia prowadzone w grupach 10-15 osobowych.

- Warsztaty aktywizacyjne Seniora, których celem jest pobudzenie seniorów do działań na różnych polach. Każdy z uczestników projektu może wybierać spośród oferty kursów językowych (j. angielski i/lub w miarę zapotrzebowania j. niemiecki) oraz ruchowych (np. zajęcia typu pilates). Zajęcia prowadzone w grupach 10-15 osób cyklicznie raz w tygodniu dla zajęć językowych i ruchowych.

- Warsztaty artystyczne Seniora - moduł projektu został wprowadzony na wniosek seniorów uczestniczących w edycji 2013 projektu. W jego ramach przewidywane są zajęcia w grupach 10 osobowych z techniki decoupage. Prace seniorów będą eksponowane na stronie projektu iSenior.kana.pl.

- Klub cyklicznych spotkań z ekspertami Senior, których celem jest stworzenie nowej oferty dla osób z grupy iSenior dotyczącej spędzania czasu wolnego. Uczestnicy będą sami decydować o formule spotkań oraz zapraszanych gości/ekspertów.

Przykładowe tematy to: forum dyskusyjne, kącik kulinarny, działkowiec, pilates, brydż, szachy, zdrowie, historia lokalna i genealogia, lokalne wydarzenia, komputer i nowe media (oszczędzanie przez komputer), zarządzanie budżetem domowym. Dodatkowo tematyka spotkań będzie stanowić pretekst do przygotowania materiałów medialnych, przybliżających poruszane zagadnienia na spotkaniach szerszemu gronu odbiorców. Zajęcia będą prowadzone w sposób otwarty i będą w nich mogły uczestniczyć osoby zainteresowane danym tematem po wpisaniu na listę uczestników. Średnia wielkość grupy ok. 40 osób.

- Spotkania wyjazdowe iSeniora - podczas których seniorzy aktywnie integrują się oraz czerpią informacje kulturowe odwiedzanych miejsc. Uczestnicy mają zadanie nie tylko wybrać kierunek, ale również opracować tematykę podróży. Z wyjazdu będą przygotowywać materiały multimedialne.

- “iAmbasador” – pozwala na podniesienie kompetencji technologicznej w grupie Seniorów z założeniem działań na rzecz uczenia nowych umiejętności przez osoby w tym samym wieku. Grupa osób przeszkolonych staje się ambasadorami nowych technologii i udostępnionych zostanie im komputery przenośne z dostępem do internetu. Uczą oni innych seniorów obsługi komputera, w tym także w domach podczas wizyt w domach, np. osób niepełnosprawnych ruchowo. Głównie będą przedstawiać pożytki z nowych technologii (np. oszczędności, łatwość dokonywania zakupów).

Grzegorz SudołGrzegorz Sudoł

 

 - Jestem przekonany, że wspólnymi siłami stworzymy nową jakość i dobrą propozycję dla starszych tarnowian. Chcemy, aby skorzystali z niej także seniorzy, którzy do tej pory nie brali udziału w zajęciach dla nich przygotowanych - mówi Grzegorz Sudoł, dyrektor KANY.

 

blank2

      
      
 
Organizacje działające na rzecz seniorów wspólnie z firmami rozpoczynają projekt „Razem dla seniorów" - pomocy osobom starszym w Tarnowie, które z powodu zagrożenia koronawirusem powinny zostać w domu....
 
  • Organizacje działające na rzecz seniorów wspólnie z firmami rozpoczynają projekt „Razem dla...

MCAS Centrum

MCAS Wschód

blank2

MCAS Północ

MCAS Zachód

 

fb belka

najszybsza babcia swiata2 

 

 

 

 

Organizatorzy

logo tarnow2 

 Zadanie publiczne pt. „Prowadzenie Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej”

jest współfinansowane z budżetu Miasta Tarnowa w wysokości 400 tysięcy złotych.

Our website is protected by DMC Firewall!